VW SHARAN

Sharan zrywa z tradycyjnym pojmowaniem podróżowania. Jego istotą staje się nie tylko szybkie dotarcie do celu, ale także czysta przyjemność z jazdy przestronnym, komfortowym i bezpiecznym samochodem.

BASIS

Wyposażenie seryjne oferuje dwa wygodne fotele z przodu z podłokietnikami i regulacją wysokości dla fotela kierowcy oraz trzy składane i zdejmowane fotele w drugim rzędzie.
Kolumna kierownicy wyposażona jest w regulację wysokości i odległości. Instalacja nawiewowo -grzewcza ma niezależną regulację dla pasażerów podróżujących z przodu i z tyłu pojazdu. Ponadto wyposażenie standardowe obejmuje: regulowana mechanicznie klimatyzację, wspomaganie układu kierowniczego, centralny zamek dla wszystkich drzwi oraz wlewu paliwa, kluczyk z oświetleniem, podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej, zielone szyby termoizolujące, dwa uchwyty na kubki z napojami i immobiliser. Bezpieczeństwo zapewniają: ABS, trójpunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami, zagłówki na wszystkich fotelach oraz trzecie światło "stop".

COMFORTLINE

W tej wersji fotel kierowcy posiada regulację odcinka lędźwiowego. Kierownica, dźwignia zmiany biegów i hamulca ręcznego pokryte są skórą. Szyby w przednich i tylnych drzwiach pojazdu są podnoszone i opuszczane elektrycznie. Poziom bezpieczeństwa podnoszą: poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, system stabilizacji toru jazdy, reflektory przeciwmgielne oraz elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka zewnętrzne.

HIGHLINE

Sharan Highline to luksusowa limuzyna wyposażona w sześć foteli po dwa w każdym rzędzie, alarm antywłamaniowy, obręcze z metali lekkich 7J x 15 "Monaco" z zabezpieczeniem przed kradzieżą i oponami w rozmiarze 215/55R15. W wyposażeniu Sharana Highline znajdują się również wszystkie elementy wymienione w wersji Comfortline.

STYLISTYKA

Sharan to przede wszystkim bardzo przestronne wnętrze. Podwyższona pozycja siedzeń i duże okna pozwalają kierowcy lepiej kontrolować drogę, a pasażerom podziwiać krajobrazy

Do wystroju wnętrza zastosowano najwyższej jakości materiały, które wprawiają pasażerów w dobre samopoczucie. Elegancję podkreślają starannie wykończona tapicerka i pokrycie kierownicy oraz dźwigni zmiany biegów i hamulca skórą.

Wzrok przyciąga nowy kokpit z czterema - a wersjach Comfortline i Highline - nawet sześcioma okrągłymi zegarami a aluminiowymi obramowaniami oraz czerwonymi wskazówkami i niebieskim podświetleniem.

BEZPIECZEŃSTWO

Sharan wyposażony jest w systemy bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego.

Aktywną ochronę zapewniają: ABS, układ kierowniczy oraz ergonomiczne wnętrze. Bezpieczeństwo jazdy podnoszą także: trzecie, tylne światło "stop" oraz lusterka zewnętrzne, które można regulować od środka (lusterko po stronie kierowcy cechuje się asferycznością).
Przed zgniotem bocznym pojazd chronią montowane w drzwiach profile wzmacniające. Dodatkowe profile poprzeczne zwiększają stabilność podwozia.

Bezpieczeństwo podczas zderzenia zapewniają: belka porzeczna, umieszczona pod tablicą rozdzielczą oraz teleskopowa kierownica, chroniąca przed urazami powstającymi w momencie zderzenia czołowego. W celu zwiększenia bezpieczeństwa wykonany z tworzyw sztucznych zbiornik umieszczony został między tylnymi kołami.
Z myślą o ochronie pasażerów skonstruowano fotele i pasy bezpieczeństwa. Fotele zostały tak wyprofilowane, aby uniemożliwić podróżującemu przesunięcie się pod pasami. W czasie sytuacji krytycznych pasy napinają się, przylegając do ciała zapewniając dodatkową ochronę.

Bezpieczne opuszczenie pojazdu w przypadku kolizji możliwe jest dzięki konstrukcji zamków drzwi, umożliwiających otwarcie ich nawet przy użyciu niewielkiej siły. Wszystkie fotele zostały wyposażone w zagłówki.
Aby uniemożliwić przesuwanie się przewożonych przedmiotów, w części bagażowej umieszczono uchwyty do mocowania ładunku.

KOMFORT

Wygodne fotele ustawione w trzech rzędach umożliwiają komfortową podróż siedmiu osobom.

Fotele z tylnych rzędów mogą po złożeniu służyć jako stoliki, co po obróceniu przednich foteli o 180% umożliwia stworzenie we wnętrzu pojazdu mini salki konferencyjnej albo jadalni. Jeśli użytkownik samochodu chce przewieźć większe ładunki, bez przeszkód może złożyć tylne fotele i wyjąć je. Korzystanie z tej przestrzeni jest tym łatwiejsze, że podłoga bagażnika znajduje się nisko i ułatwia załadunek oraz rozładunek bagażu.

Komfort jazdy podwyższony został dzięki regulacji wysokości przednich foteli, które dodatkowo zostały wyposażone w ergonomiczne podłokietniki. Indywidualnie - w zależności od sylwetki i przyzwyczajeń kierowcy - regulowane mogą być również wysokość i odległość kierownicy.
Możliwość podgrzewania foteli czyni jazdę przyjemniejszą, zwłaszcza podczas mroźnej zimy. Systemy instalacji nawiewowo-grzewczej posiadają niezależną regulację dla pasażerów podróżujących z tyłu pojazdu.

Klimatyzacja, oprócz utrzymywania temperatury na stałym poziomie, umożliwia także wybór cyrkulacji zamkniętej lub otwartej. Zalety tej pierwszej odczuwalne będą szczególnie podczas jazdy w upalny dzień w korku lub w trakcie długiej jazdy w tunelu.