Volkswagen Golf 5

Nowego Golfa nie sposób pomylić z żadnym innym samochodem. Wypracowana przez cztery generacje stylistyka jest nie do podrobienia. Każdy kolejny model to odzwierciedlenie preferencji estetycznych danego czasu. Golf piątej generacji doskonale wpisuje się w krajobraz XXI wieku.

 

Wszystkie części nowego Golfa idealnie ze sobą współgrają, stanowiąc dopracowaną w najdrobniejszym szczególe całość. W ten sposób powstał samochód o wyjątkowo pięknej sylwetce.
Uwagę przykuwają podwójne, okrągłe reflektory z przodu, ukryte pod przezroczystą obudową. Wznoszące się nad nimi powierzchnie błotników mają wyraźnie zarysowane linie, nadające wyrazistości całej sylwetce.
Już z daleka rozpoznaje się nowego Golfa dzięki okrągłym tylnym światłom o podwójnym układzie, podzielonej czystymi liniami tylnej klapie oraz dużej tylnej szybie. Elementy te podkreślają elegancję sylwetki nowego Golfa. Z kolei dynamizm akcentuje spoiler dachowy, umieszczony nad klapą bagażnika. Tył samochodu odzwierciedla siłę drzemiącą w Golfie piątej generacji.
Podobnie wysoki jest w nowym Golfie komfort siedzenia. Fotel kierowcy z regulacją wysokości zapewnia optymalną pozycję podczas jazdy. Natomiast dzięki swobodzie i przestrzeni w części tylnej samochód ten ustanawia nowe standardy w swojej klasie. Nawet wysokie osoby mogą wygodnie usiąść na tylnych siedzeniach, bez konieczności podciągania kolan lub pochylania głowy.
Wygodne i przestronne wnętrze nowego Golfa wpływa na doskonałe samopoczucie pasażerów. Nowoczesny wygląd dostosowany jest do zasad ergonomii. Dzięki temu elementy obsługi są czytelnie rozmieszczone i znajdują się dokładnie tam, gdzie spodziewa się ich kierowca. Stąd też wszystkie funkcje dają się uruchomić niemal spontanicznie, bez odrywania uwagi od tego, co dzieje się na drodze.
Podczas długich podróży nowy Golf gwarantuje nie tylko wysoki komfort jazdy, ale także dużą użyteczność. Funkcjonalny bagażnik o podstawowej pojemności 350 litrów daje możliwość przewozu także przedmiotów o dużych rozmiarach. Dzięki składanemu asymetrycznie w proporcji 1/3 do 2/3 oparciu tylnej kanapy powstaje szczególnie duża i łatwa w modyfikacji przestrzeń bagażowa.