VW BORA

Bora to nazwa świeżego i silnego wiatru adriatyckiego. Ten model Volkswagena jest dynamiczną, czterodrzwiową limuzyną, która w szczególny sposób łączy elegancję i sportowy charakter.

BASIS

Zielone szyby termoizolujące z przyciemnionym górnym pasem przedniej szyby, zderzaki i obudowy lusterek zewnętrznych w kolorze nadwozia, siedzenie kierowcy z możliwością regulacji wysokości, zamykany i podświetlany schowek w desce rozdzielczej po stronie pasażera, składana i dzielona tylna kanapa, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, elektronicznie sterowany układ antypoślizgowy (ABS) z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBV), trzecie światło stop, trójpunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami z przodu wraz z regulacją wysokości, dwa trójpunktowe pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości oraz jeden pas biodrowy z tyłu, wewnętrznie wentylowane hamulce tarczowe z przodu, hamulce tarczowe z tyłu, elektroniczna blokada przed kradzieżą - immobiliser, centralny zamek, kolumna kierownicy z możliwością regulacji ustawienia w dwóch płaszczyznach.

COMFORTLINE

16 calowe stalowe koła z ogumieniem 205/55 R 16 podkreślają ekskluzywny charakter samochodu. W fotelach przednich można profilować oparcia w strefie lędźwiowej. Fotel pasażera posiada, tak samo jak fotel kierowcy, regulację wysokości. Wersja ta oferuje elektrycznie otwierane szyby z przodu i z tyłu, środkowy podłokietnik z przodu a także pokrytą skórą trójramienną kierownicę. Wykończona skórą jest także dźwignia zmiany biegów oraz hamulca ręcznego. Welurowa tapicerka "Motion" w trzech różnych kolorach jest niezwykle miła w dotyku.
W tej wersji wyposażenia poczucie komfortu i bezpieczeństwa są dodatkowo zwiększone przez czujnik deszczu i automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne, przeciwdziałające oślepianiu. Czujnik deszczu samoczynnie ustala rytm pracy wycieraczek, dopasowując go do intensywności opadów. Podczas niewielkiego deszczu przerwy w pracy wycieraczek są dłuższe a wraz z nasilaniem się opadów zostają automatycznie skrócone. Automatycznie ściemniające się lusterko wewnętrzne zapobiega w ciemności oślepieniu kierowcy przez nadjeżdżające z tyłu pojazdy. Przy określonym natężeniu światła automatycznie włącza się przesłona zwierciadła. Dodatkowo wersja Comfortline oferuje dwa kubki na napoje z przodu.

TRENDLINE

Na sportowe elementy wyposażenia Trendline składają się: pokryte skórą koło kierownicy, dźwignia zmiany biegów oraz hamulca ręcznego. Wersja ta oferuje także 15 calowe aluminiowe obręcze "Lakeside" z oponami 195/65. Zderzaki, grill chłodnicy oraz klamki lakierowane są w kolorze nadwozia. We wnętrzu sportowe fotele z przodu dobrze trzymają sylwetkę kierowcy i pasażera podczas jazdy po łuku. Oba fotele posiadają bezstopniową regulację wysokości za pomocą pompki. Tapicerka foteli "Primero" oferowana w 3 różnych kolorach nadaje wnętrzu szczególnie sportowy charakter, który podkreślają również aluminiowe elementy.
Dodatkowo wersja Trendline oferuje dwa kubki na napoje z przodu.

HIGHLINE

W wersji Highline seryjnie montowane są sześcioramienne, aluminiowe obręcze kół "LE CASTELLET". Na obręczach w rozmiarze 6,5 J x16 założone są szerokie opony 205/55. W kolorze nadwozia lakierowane są zderzaki, klamki drzwi i grill chłodnicy.
W zakres wyposażenia wchodzą także: reflektory przeciwmgielne i elektrycznie otwierany dach, elektrycznie otwierane szyby z przodu i z tyłu, elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, sportowe fotele z przodu z regulacją odcinka lędźwiowego i podłokietnikiem, czujnik deszczu, a także automatycznie przyciemniane lusterko wewnętrzne. Wspaniały klimat wnętrza tworzą ekskluzywne elementy dekoracyjne z naturalnego drewna orzechowego. Wersja Highline oferuje także przygotowanie do montażu radia (4 głośniki), komputer pokładowy z wielofunkcyjnym wyświetlaczem, centralny zamek i autoalarm. Dodatkowo samochód wyposażony jest w trójramienną kierownicę skórzaną, dźwignię zmiany biegów i hamulca ręcznego w skórze oraz dwa kubki na napoje z przodu i z tyłu.

WYPOSAŻENIE

Bogate wyposażenie dodatkowe pozwoli dopasować samochód do swoich upodobań.

Rozwiązania, które proponują, zapewniają większe bezpieczeństwo i poczucie komfortu podczas podróży. Dzięki niemu samochód nabiera indywidualnych cech i staje się bardziej elegancki i funkcjonalny.

STYLISTYKA

Przód pojazdu charakteryzują prostokątne reflektory z niezwykle gładką strukturą klosza. Reflektory, światła przeciwmgielne oraz kierunkowskazy umieszczono w tym samym zespole świetlnym, przez co uzyskano nie tylko lepszy efekt wizualny, ale i lepsze oświetlenie drogi.

Ciekawym pomysłem stylistycznym okazało się zintegrowanie znaku firmowego VW z zamkiem pokrywy bagażnika.

Wnętrze pojazdu jest efektownym i eleganckim połączeniem tkanin i wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Harmonizują z nim okrągłe przyrządy w desce rozdzielczej o niebieskiej tonacji tła i podświetlonych na czerwono wskazówkach.

BEZPIECZEŃSTWO

Bora posiada najnowsze systemy bezpieczeństwa, dzięki którym jazda ze znaczną prędkością jest całkowicie bezpieczna.

Seryjnie dostępny jest ABS z elektronicznym EBV, czyli systemem, który zapewnia optymalny rozkład siły hamowania na poszczególne koła, skracając drogę hamowania.
Hamulce tarczowe z przodu i z tyłu - z przodu wentylowane - dodatkowo skracają odcinek potrzebny do zatrzymania auta.

Konstruktorzy Bory zadbali o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, oferując (za dopłatą) system ESP - elektroniczny układ stabilizacji jazdy.
System ten zabezpiecza przed poślizgami odchylającymi samochód od zadanego przez kierowcę toru jazdy, przyhamowując odpowiednie koła i redukując moment przekazywany przez silnik na koła napędowe.

Volkswagen Bora wyposażony jest także w światła wejściowe w przednich drzwiach, dzięki którym użytkownik czuje się bezpieczny nie tylko podczas jazdy, ale również w trakcie wsiadania do pojazdu i wysiadania z niego.

KOMFORT

Fotel kierowcy wyposażony jest w płynną regulację wysokości, a kierownica w regulację jej położenia.

W podłokietniku tylnego oparcia znajduje się schowek na drobiazgi. Oparcie tylnych siedzeń można zamknąć na kluczyk i w ten sposób przechowywane przedmioty będą bezpieczniejsze.

Bagażnik ma pojemność 455 litrów i wyłożony jest wysokogatunkowym materiałem. Przestrzeń bagażową można podwoić przez złożenie tylnej kanapy. Dolna krawędź bagażnika zabezpieczona jest przed zarysowaniem progiem wykonanym z nierdzewnej blachy.