VW NEW BEATTLE

New Beetle jest nowoczesnym samochodem nawiązującym stylistycznie do swojego poprzednika - legendarnego "garbusa". New Beetle wskrzesza mit, ale i sam w sobie stanowi źródło fascynacji.

WYPOSAŻENIE

W ramach wyposażenia standardowego New Beetle posiada system ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBV), elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego (EDS) i ESP - elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy. New Beetle wyposażony został również w poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz w boczne poduszki powietrzne umieszczone w fotelach przednich. Reflektory przeciwmgielne, wspomaganie układu kierowniczego, elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, przednie fotele z regulacją wysokości, kierownicę z regulacją wysokości i odległości, radio Gamma, izotermiczne szyby oraz centralny zamek to również elementy wyposażenia seryjnego. Dodatkowo wymienić należy również szereg praktycznych detali ułatwiających podróżowanie takich, jak: funkcja "Easy - Entry", podświetlane lusterka do makijażu, liczne schowki, dwie lampki do czytania z tyłu, dwa uchwyty mocujące na puszki.

STYLISTYKA

Mimo nowoczesnej sylwetki New Beetle przypomina swego legendarnego poprzednika. Nadwozie ma płynną linię, której nie zakłócają wydatne zderzaki i błotniki. Są one, podobnie jak obudowy lusterek zewnętrznych i klamki drzwi, lakierowane w kolorze nadwozia.

Elementem charakterystycznym dla wyglądu zewnętrznego New Beetle są światła przednie i tylne, które zostały jakby wtopione w linię nadwozia. Zamek pokrywy bagażnika ukryto pod chromowanym logo Volkswagena.

Przyrządy pomiarowe zachowały klasyczny kształt, ale ich oprawa świetlna jest nowoczesna.
Na tablicy rozdzielczej umieszczono prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik temperatury silnika i ilości paliwa. Wszystkie przyrządy pomiarowe są okrągłe i podświetlone w kolorze błękitnym, a ich wskazówki są czerwone.

Okrągły kształt mają również otwory wentylacyjne i przełączniki ogrzewania, dmuchawy i radia. Przełączniki te podświetlone są na czerwono. We wnętrzu pojazdu uwagę zwracają błyszczące, chromowe wykończenia kierownicy i dźwigni zmiany biegów.

New Beetle jest samochodem nowoczesnym. Styliści nie zapomnieli jednak o jego przodku. Świadczą o tym wywołujące uśmiech oryginalne drobiazgi, takie jak miejsce na wazonik, czy paskowe uchwyty nad siedzeniami tylnymi i schowkiem.

BEZPIECZEŃSTWO

Jednym z najważniejszych celów konstruktorów New Beetle było zapewnienie pasażerom wysokiego bezpieczeństwa. Sztywne nadwozie ma odpowiednio ukształtowane strefy kontrolowanego zgniotu, hamulce tarczowe we wszystkich kołach - z przodu wentylowane, zapewniają krótką drogę hamowania, fotele z przodu i z tyłu wyposażone są w zagłówki.

New Beetle wyposażony jest w ESP - elektroniczny system stabilizujący tor jazdy. Jego funkcjonowanie polega na analizie sygnałów otrzymywanych z czujników kontrolujących bezwładność, ustawienie kierownicy, przyspieszenie, aktualną prędkość oraz siłę hamowania. Jeżeli otrzymane informacje przekraczają zaprogramowane wartości, system reaguje i koryguje tor jazdy samochodu.

Poziom bezpieczeństwa pasażerów podnoszą trójpunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami, które po zderzeniu napinają się i przytrzymują pasażera w optymalnej pozycji. Wysokość mocowania pasów jest regulowana. Dodatkowym zabezpieczeniem jest teleskopowa kolumna kierownicy, która podczas zderzenia składa się.

New Beetle wyposażony jest standardowo w poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz w boczne poduszki powietrzne umieszczone w fotelach przednich. Tak montowane poduszki gwarantują ochronę pasażerów niezależnie od ustawienia fotela.

W przypadku kolizji bocznej bezpieczeństwo zapewniają również specjalne wzmocnienia boczne oraz energochłonna okładzina drzwi.

KOMFORT

Wnętrze New Beetle jest przestronne i pozwala pasażerom na pełną swobodę ruchów.

Dostęp do foteli tylnych ułatwia funkcja "Easy Entry". Po naciśnięciu dźwigni fotel przedni automatycznie przesuwa się do przodu i do góry usuwając się z drogi osobie siadającej na fotel tylni. Objętość bagażnika - 209 l, można zwiększyć składając oparcie foteli tylnych.